21-27 Kasım Ağız Ve Diş Sağlığı Haftası Etkinliği Hk.


21-27 Kasım Ağız Ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla Tokat Eczacı Odası Sosyal Faaliyetler Komisyonumuz tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize etkinlikler düzenlendi. Tokat eczacılarımızın katkılarıyla öğrencilerimize diş macunu ve diş fırçası dağıtıldı.

Etkinlik çerçevesinde 24.11.2017 tarihinde Tokat Bakışlı Köyü İlkokulu ile Tokat Ali Tepe Topçubağı İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerine ağız ve diş sağlığının önemi anlatıldı. Etkinliklere Oda başkanımız Ecz. Ahmet DUTOĞLU, Genel Sekreterimiz Ecz. Hakan YILMAZER, Saymanımız Ecz. Birgül NASIRLIOĞLU KARA Komisyon Üyelerimiz Ecz. Fatih ÖZTÜRK, Ecz. Yakup ŞAHİN, Ecz. Emrah KARABULUT ve Ecz. Burcu SELİMOĞLU ile Tokat Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde görevli Diş Hekimi Ömer SİLAHLI katıldı.  

Etkinlikte konuşma yapan Oda Başkanımız Ecz. Ahmet DUTOĞLU öncelikle 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutladı. Ağız ve diş haftası ile ilgili olarak ağız ve diş sağlığının da genel sağlığın vazgeçilmez bir unsuru olduğunu ve birçok kronik hastalığın nedeninin kötü ağız hijyeninden kaynaklandığını belirterek diş fırçalamanın öneminden bahsetti.

Daha sonra Diş Hekimi Ömer Silahlı öğrencilerimize ağız ve diş sağlığı hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Öğrencilerimize dişlerini nasıl fırçalamaları gerektiğini uygulamalı olarak gösterdi.

Etkinlik sonrası öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlandı ve eczacılarımız tarafından çiçek verildi.

                                                                                                                                                                                         Ecz.Hakan YILMAZER
                                                                                                                                                                                     41.Bölge Tokat Eczacı Odası
                                                                                                                                                                                              Genel  Sekreteri